ГРА-ЗАНЯТТЯ"МАСТЕРШЕФ ЗАВІТАВ У НАШ САДОЧОК"

28 січ. 2022
ЗАСІДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВИХОВАТЕЛІВ МОЛОДШИХ ГРУП ЗДО МІСТА.

Засідання  професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО

На  28 січня  2022року заплановане було  засідання  професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО. Підготовлений матеріал був відзнятий та направлений на електронну пошту кожного садочка міста.

Темою засідання обрали : «Навчання працьовитості засобами сімейного виховання».

Весь процес навчання та  виховання дітей може і повинен бути організований так, щоб вони навчилися розуміти користь і необхідність праці для себе , колективу. сім’ї.У праці формуються такі якості особистості, як відповідальність, працьовитість, дисциплінованість, самостійність та ініціативність. Виконання певних посильних трудових обов’язків сприяє вихованню у дитини почуття відповідальності, чуйності, доброзичливості. Для формування всіх цих якостей в сім’ї є найсприятливіші умови. Тут всі справи і турботи спільні, загальні. Спільна з батьками або іншими членами сім’ї  праця поступово допоможе дитині зрозуміти  значимість і ставлення  до праці. Ми як педагоги, маємо працювати в тісній співпраці з сім’ями наших вихованців.

Дітей треба вчити різним видам праці, до  праці дітей  ставитись з повагою. Тому всю діяльність дітей у сім'ї  та у дошкільному закладі потрібно організувати так, щоб вони відчували себе справжніми помічниками дорослих.

Тому вихователька молодшої групи ЗДО№28 Кіщенко Наталія Григорівна і обрала цю тему для обговорення. Прохання батькам відзняти фотокартки, де діти допомагають вдома на кухні та коротенькі відео на цю тему, не заставили   себе довго чекати. З великим захопленням були надані матеріали, де батьки гордилися результатами свого виховання та навчання. Вирішено було запросити і тат на гру-заняття «МайстерШеф  завітав у садочок». Зал підготовлено майстерно:  все необхідне для дітей, і для батьків. Дві команди приймали участь у змаганнях: команда  Синіх-це тата, а  – Зелених,  наші вихованці молодшої групи. Учасники мали приємний вигляд: гарні фартухи з емблемою, бейджики. Конкурси розподілили  між командами таким чином: зварити смачний борщ, приготувати салат «Олів’є» та  приготувати запашне печиво.В першому конкурсі  команда Зелених (дітей)  одягала за бажанням шапочки-наголівники і обирали такий же продукт для приготування борщу своєму татові. Поки тата варили із справжніх інгредієнтів борщ, діти варили свій борщ, але не справжній, а веселий та казковий. У велику каструлю  під слова віршів, про ці продукти потрапляли діти . та під музику виконували різні рухи. Потім поверталися до тат і спостерігали за їх умілими рухами.   Другий конкурс був теж незвичайним. Тата пересідали до іншого столика з потрібними продуктами і готували заданий салат, а діти  з продуктами-подушечками грали в гру. Потрібно було розкласти інгредієнти до салату в різні контейнери. Після гри діти перевіряли виконання роботи батьками. Третій конкурс тата не змогли б виконати без участі дітей. Малюки  замішували тісто. Жартівливий танок з кострульками та дерев’янними ложками та лопатками прийшовся всім до вподоби. Готове тісто отримали наші Шефи-татасі, залишилося його розкачати за третім столиком і виготовити формочками печиво. Поки вони виготовляли, діти співали пісеньку « Я, печу, печу, печу,»   Пройшовши всі конкурси , учасники обох команд виконали веселий танок «З кольоровими тарілочками». А, щоб трішки відпочити змагаючим, Наталія Григорівна запропонувала  сісти і обійняти свою дитину, переглянути відео-презентацію: «МастерШеф. Маленька допомога, але корисна і приємна». Де діти вдома допомагали батькам на кухні. Приємний був сюрприз для дітей. Вони отримали від татусів смачне печиво, яке вони приготували. Хлопавка від татуся додала ще більшої святковості та колориту гри-заняття. І діти, і татусі залишилися задоволеними.

Ще один сюрприз чекав на всіх . Наталія Григорівна підготувала і провела Майстер-клас для вихователів: Створення картини «Дивовижний букет» (із овочів, фруктів, зелені). Скільки емоцій, творчості, захоплення,  споглядалося в очах педагогів. Обравши і подготувавши необхідні інгредієнти, вони мали змогу викладати на зображеному букетові свої фантазії. Картина отрималася гарна, незвичайна, зроблена з любов’ю.   У своїх дошкільних закладах педагогічна спільнота молодших груп  зможуть переглянути підготовлений матеріал та ознайомитися із доповіддю  на цю тему.