БУККРОСИНГ: І НЕХАЙ МОЇ КНИЖКИ ЧИТАЄ ВЕСЬ СВІТ.

13 лист. 2019
ДАВАЙТЕ МІНЯТИСЯ КНИГАМИ: ПОЧИТАЙ НАШЕ І ПОДІЛИСЬ СВОЇМ.

Якщо ви фанат читання, то, напевно, у вас удома вже є не одна книжкова шафа, “під зав’язку” набита улюбленими “паперовими друзями”. І рано чи пізно постає питання – а куди подіти нові книжки? Адже, погодьтеся, не в усіх є можливість відвести цілу кімнату під бібліотеку. Тому залишається або перестати читати, або надати можливість її прочитати іншим.

Але є ще один варіант «розставання» зі старими книгами і отримання нових – їх обмін, який отримав назву «буккросинг».

Як усе починалось …

Буккросинг з’явився в 2001 році. Новий цікавий рух було створено американським IT-фахівцем Роном Хорнбекером. Його ідея полягала в тому, що людина, прочитавши книгу, залишила її («звільнила») у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб хтось інший, випадково зміг цю книгу знайти та прочитати; той у свою чергу повинен повторити процес. Простежити «подорож» книги можна через спеціальні сайти в інтернеті.

Для початку Рон Хорнбекер залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. За півроку на його сайті було близько 300 активних користувачів, які «відпускали» книжки і приводили нових учасників.

В Україні набуває популярності буккросинг теж.

Дозвольте книжці подорожувати

Отже, у вас є книга, яку ви прочитали і з якою хотіли б ознайомити оточуючих. Тож буккросинг – книгомандри, книгооберт, книгорух.

Вихователька середньої групи нашого закладу  Пальонна Олена Михайлівна теж вирішила започаткувати такий клуб фанатів «паперових друзів». Вона в садочку створила затишне місце, де діти та дорослі можуть прийти, сісти у зручні крісла і подивитися книги, або взяти їх додому. Перечитавши – повернути на місце, а за бажанням принести сюди свої.

Активні прихильники буккросингу стверджують, що це одне із найбільш цікавих і корисних явищ сучасності. Завдяки цьому люди активно читають, не захаращувати власний будинок книгами, які, правду кажучи, можуть так і залишитися непрочитаними. До того ж буккросинг дає змогу познайомитися з новими цікавими людьми і обмінятися думками щодо прочитаних літературних творів. Як знати, адже може серед тих, хто знайде  книгу, буде ваш новий кращий друг або, навіть, друга половинка?